Cihangir Mah. Reşit Paşa Cad. No.158 34310 Avcılar / İSTANBUL
0(212) 695-6228-0(530) 919-3500 Firma Giriş

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU,KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YERİNDE ZİYARET ETTİ

Kemal Kılıçdaroğlu,Avcılar'da devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde ziyaret etti.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avcılar'da hayat kurtarma kapsamında başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili incelemede bulundu.

Kılıçdaroğlu, Avcılar Merkez Mahallesi'nde yıkımı başlanan kentsel dönüşüm çalışmalarını ziyaret etti.

Kemal Kılıçdaroğlu ile beraberinde; CHP İstanbul İl Başkanı,İstanbul Milletvekilleri ve Meclis Üyeleri dönüşümü yerinde incelediler.

İnceleme esnasında,yıkımı gerçekleştiren ekiplerle de sohbet imkanı bulan Kılıçdaroğlu kentsel dönüşüm konusunda kat edilen mesafe ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu,dönüşümün yerinde yaptığı incelemelerin ardından Barış Manço Kültür Merkezi Yıldız Kenter Sahnesi'nde Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli tarafından gerçekleştirilen "Kentsel Dönüşümde Avcılar Modeli" başlıklı sunumu dinledi ve bir de konuşma yaptı.

Hançerli'nin sunumunun ardından konuşan Kemal Kılıçdaroğlu,Avcılar'daki dönüşümün sağlıklı ve güvenli bir şekilde ilerlediğini söylerek "CHP'li belediyelere çok büyük engeller çıkarılıyor. Ben arkadaşlara şunu söyledim; 'Sakın engeller çıkarıyorlar diye şikayet etmeyin, sizin göreviniz o engelleri aşmak ve güzel şeyler kazanmak. Büyükşehir belediyemizin de katkısı var, oradaki bürokrasi de güzel çalışıyor." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, ''Kent Estetiği'' kavramını tanımlayarak şunları da ekledi:

"Binaları ve balkonları ve yeşil alanlarıyla güzel bir şehir olmalı. Kentsel dönüşüm yapılırken bu konulara dikkat ederseniz son derece mutlu olurum. Kentsel dönüşüm bir ekip işidir. Ekip, işin finans, binanın yıkımı, insanların ikna edilmesini sağlar. Burada önemli olan bir belediye şirketinin güven unsuru olarak görülmesidir. Kentsel dönüşümde evi yıkılanlarla müteahhidi karşı karşıya getirmek değil, yeni bir eve sahip olmak isteyenlerin muhatap olarak belediyeyi görmesidir. Böylece güven içinde binalar yıkılacak ve yeniden yapılacak. Sistem güven içinde devam edip gidecek. Biliyorsunuz deprem vergilerinin nereye harcandığı konusunda net bir bilgi verilmedi. Yıkılan binalar yeniden yapılırken, belediyelerimiz her kuruşuna kadar vatandaşı bilgilendiriyor. Belediye başkanı arkadaşlar, 'Harcadığınız para sizin paranız değil, halkın parasıdır." dedim. Harcadığınız her kuruşun hesabını vermek yeni siyaset anlayışımızın da bir gereğidir. Siyaset halka güven vermeli, halk siyasete güvenmeli, karşılıklı güveni sağlarsak Türkiye'yi aydınlığa çıkarırız."